2020 Summer Olympics Schedule

Live
time (EST)SportEventResult
6:00 AMArcheryMen's IndividualView Results
6:00 AMArcheryMen's Recurve TeamView Results
6:00 AMArcheryMixed TeamView Results
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Pavan/Humana-Paredes v Schoon/StamView Results
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Agatha/Duda v Gallay/PereyraView Results
2:20 AMRowingWomen's PairView Results
2:40 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group B, M. Ellis/Smith v Gicquel/DelrueView Results
2:50 AMRowingMen's PairView Results
2:50 AMRowingMen's Pair, HeatsView Results
2:50 AMWeightliftingWomen's 49kgView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Floor ExerciseView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Floor Exercise, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Floor Exercise, Qualification, Subdivision 1View Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Horizontal BarView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Horizontal Bar, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Horizontal Bar, Qualification, Subdivision 1View Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-AroundView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1View Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Parallel BarsView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Parallel Bars, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Parallel Bars, Qualification, Subdivision 1View Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Pommel HorseView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Pommel Horse, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Pommel Horse, Qualification, Subdivision 1View Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's RingsView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Rings, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Rings, Qualification, Subdivision 1View Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's VaultView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Vault, QualificationView Results
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Vault, Qualification, Subdivision 1View Results
3:20 AMRowingWomen's Lightweight Double ScullsView Results
3:20 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group A, Seo S J/Chae Y J v Tabeling/S. PiekView Results
3:50 AMRowingMen's Lightweight Double ScullsView Results
4:00 AMCycling - RoadMen's Road raceView Results
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1View Results
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Nagal v IstominView Results
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Bublik v MedvedevView Results
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Basilashvili v CarballésView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Sakkari v KontaveitView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Stosur v RybakinaView Results
4:05 AMVolleyballMen's Volleyball, Preliminary Round, Pool B, BRA v TUNView Results
4:20 AMRowingWomen's FourView Results
4:40 AMRowingMen's FourView Results
4:40 AMRowingMen's Four, HeatsView Results
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Oh S G v MackiewiczView Results
5:15 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool A, ARG v ESPView Results
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Amer v HomerView Results
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Pakdaman v SzatmariView Results
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Berre v FerjaniView Results
5:30 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Sherif v PetersonView Results
5:45 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Kim J H v LokhanovView Results
Upcoming
time (EST)SportEventResult
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
12:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32
2:00 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
2:00 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
2:00 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, M. Grimalt/E. Grimalt v Abicha/El Graoui
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Fijalek/Bryl v Bruno/Evandro
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Shiratori/Ishijima v Losiak/Kantor
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Thole/Wickler v Lupo/Nicolai
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Shiratori/Ishijima v Lupo/Nicolai
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Thole/Wickler v Losiak/Kantor
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Lupo/Nicolai v Losiak/Kantor
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool F, Shiratori/Ishijima v Thole/Wickler
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Ahmed Tijan/Cherif v Gerson/Heidrich
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Gibb/Crabb v Rossi/Carambula
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Gibb/Crabb v Gerson/Heidrich
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Ahmed Tijan/Cherif v Rossi/Carambula
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Rossi/Carambula v Gerson/Heidrich
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool C, Ahmed Tijan/Cherif v Gibb/Crabb
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Brouwer/Meeuwsen v Lucena/Dalhausser
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Alison/Álvaro Filho v Lucena/Dalhausser
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Brouwer/Meeuwsen v Azaad/Capogrosso
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Lucena/Dalhausser v Azaad/Capogrosso
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Alison/Álvaro Filho v Brouwer/Meeuwsen
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Leshukov/Semenov v Herrera/Gavira
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Mol/Sørum v McHugh/Schumann
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Leshukov/Semenov v McHugh/Schumann
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Fijalek/Bryl v M. Grimalt/E. Grimalt
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Bruno/Evandro v Abicha/El Graoui
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Fijalek/Bryl v Abicha/El Graoui
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool E, Bruno/Evandro v M. Grimalt/E. Grimalt
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Krasilnikov/Stoyanovskiy v Perušic/Schweiner
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Plavins/Tocs v Gaxiola/Rubio
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Krasilnikov/Stoyanovskiy v Plavins/Tocs
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Perušic/Schweiner v Gaxiola/Rubio
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Perušic/Schweiner v Plavins/Tocs
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool B, Krasilnikov/Stoyanovskiy v Gaxiola/Rubio
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Mol/Sørum v Leshukov/Semenov
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Mol/Sørum v Herrera/Gavira
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool A, Herrera/Gavira v McHugh/Schumann
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Liliana/Elsa v Xue C/Wang X X
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Betschart/Hüberli v Ludwig/Kozuch
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Betschart/Hüberli v Sluková/Hermannová
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Murakami/Ishii v Ludwig/Kozuch
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Murakami/Ishii v Betschart/Hüberli
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Ludwig/Kozuch v Sluková/Hermannová
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Artacho/Clancy v Martínez/Echevarria
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, N. Makroguzova/Kholomina v Menegatti/Orsi Toth
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, N. Makroguzova/Kholomina v Martínez/Echevarria
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Artacho/Clancy v Menegatti/Orsi Toth
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Artacho/Clancy v N. Makroguzova/Kholomina
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool E, Menegatti/Orsi Toth v Martínez/Echevarria
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Claes/Sponcil v Kravcenoka/Graudina
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Ana Patricia/Rebecca v Makokha/Khadambi
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Ana Patricia/Rebecca v Kravcenoka/Graudina
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Claes/Sponcil v Makokha/Khadambi
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Ana Patricia/Rebecca v Claes/Sponcil
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool D, Kravcenoka/Graudina v Makokha/Khadambi
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Heidrich/Vergé-Dépré v Borger/Sude
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Pavan/Humana-Paredes v Borger/Sude
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Heidrich/Vergé-Dépré v Schoon/Stam
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Pavan/Humana-Paredes v Heidrich/Vergé-Dépré
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool A, Borger/Sude v Schoon/Stam
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Klineman/Ross v Keizer/Meppelink
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Keizer/Meppelink v Xue C/Wang X X
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Klineman/Ross v Liliana/Elsa
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Keizer/Meppelink v Liliana/Elsa
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool B, Klineman/Ross v Xue C/Wang X X
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Agatha/Duda v Bansley/Wilkerson
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Wang F/Xia X Y v Gallay/Pereyra
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Agatha/Duda v Wang F/Xia X Y
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Bansley/Wilkerson v Gallay/Pereyra
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool C, Bansley/Wilkerson v Wang F/Xia X Y
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64
2:45 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
2:45 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
2:45 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 2
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 3
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 4
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 5
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Individual All-Around, Qualification, Subdivision 1, Rotation 6
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 1
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 2
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 3
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 4
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 5
3:00 AMGymnastics - ArtisticMen's Team, Qualification, Subdivision 1, Rotation 6
3:30 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
3:30 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round
3:30 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
3:30 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Kwon S W v Tiafoe
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Cilic v Menezes
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, A. Murray v Auger-Aliassime
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Karatsev v Paul
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Klein v Duckworth
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Struff v Monteiro
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Gerasimov v Simon
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Carreño v Sandgren
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Koepfer v Bagnis
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Daniel v Sonego
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Nishioka v Khachanov
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Djokovic v Dellien
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Fognini v Sugita
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Machác v J. Sousa
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Schwartzman v Varillas
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Kohlschreiber v S. Tsitsipas
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Humbert v Andújar
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Chardy v Barrios
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Buzarnescu v Riske
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Ka. Plíaková v Cornet
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Bertens v Vondroušová
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Badosa v Mladenovic
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Alexandrova v Mertens
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Bencic v Pegula
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Doi v Zarazúa
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Shvedova v Tomljanovic
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Suárez v Jabeur
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Giorgi v Brady
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Diyas v Krejcíková
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Ostapenko v Vesnina
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Putintseva v Podoroska
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Siegemund v Svitolina
4:30 AMBoxingMen's Welterweight, Last 32, Ekinci v Radzionau
4:40 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group D, Kong H Y/Kim S Y v S. Stoeva/G. Stoeva
4:48 AMBoxingMen's Welterweight, Last 32, Mengue Ayissi v Dlamini
5:00 AMRowingMen's Eight
5:00 AMRowingMen's Eight, Heats
5:00 AMRowingMen's Eight, Heats, Heat 1
5:03 AMBoxingMen's Welterweight, Last 32, Clair v Sanford
5:10 AMRowingMen's Eight, Heats, Heat 2
5:20 AMRowingWomen's Eight
5:20 AMRowingWomen's Eight, Heats
5:20 AMRowingWomen's Eight, Heats, Heat 1
5:20 AMBadmintonMen's Doubles, Group Stage, Group A, Wang C L/Lee Y v Shetty/Rankireddy
5:20 AMBadmintonMen's Doubles, Group Stage, Group A, Sukamuljo/Gideon v Lane/Vendy
5:20 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group D, Wang Y/Huang D P v Lamsfuss/Herttrich
5:30 AMRowingWomen's Eight, Heats, Heat 2
5:30 AMTennisMen's Singles, Round 1, Majchrzak v Kecmanovic
5:30 AMTennisWomen's Doubles, Round 1
5:50 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal, Takato v Chkhvimiani
5:57 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal, Smetov v Kim W J
Final
time (EST)SportEventResult
6:00 AMArcheryMen's Individual, Ranking RoundView Results
6:00 AMArcheryMen's Recurve Team, Ranking RoundView Results
6:00 AMArcheryMixed Team, Ranking RoundView Results
1:00 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage RoundView Results
1:00 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 1View Results
1:10 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 2View Results
1:20 AMRowingWomen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 3View Results
1:30 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage RoundView Results
1:30 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 1View Results
1:30 AMShootingWomen's 10m Air RifleView Results
1:30 AMShootingWomen's 10m Air Rifle, QualificationView Results
1:40 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 2View Results
1:50 AMRowingMen's Single Sculls, Repechage Round, Heat 3View Results
2:00 AMRowingWomen's Double Sculls, Repechage RoundView Results
2:00 AMVolleyballMen's Volleyball, Preliminary Round, Pool A, ITA v CANView Results
2:00 AMHandballMen's Handball, Preliminary Round, Group A, NOR v BRAView Results
2:00 AMTable TennisWomen's Singles, Preliminary Round, Yee v EdghillView Results
2:00 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group C, Watanabe/Higashino v Christiansen/A. BøjeView Results
2:00 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group A, Apriani/Polii v M.Y. Lee/M.K. ChowView Results
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64, Murtazaeva v Hsieh K SView Results
2:00 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 64, Lin Y H v Abdul RahmanView Results
2:00 AMBeach VolleyballMen's Team, Preliminary Round, Pool D, Alison/Álvaro Filho v Azaad/CapogrossoView Results
2:00 AMBeach VolleyballWomen's Team, Preliminary Round, Pool F, Murakami/Ishii v Sluková/HermannováView Results
2:10 AMRowingMen's Double Sculls, Repechage RoundView Results
2:20 AMRowingWomen's Pair, HeatsView Results
2:20 AMRowingWomen's Pair, Heats, Heat 1View Results
2:30 AMRowingWomen's Pair, Heats, Heat 2View Results
2:30 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool A, JPN v AUSView Results
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Streets v BounabiView Results
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Shimamura v MackiewiczView Results
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Mamutov v TeodosiuView Results
2:30 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 64, Yoshida v QuinteroView Results
2:30 AMArcheryMixed Team, Last 16View Results
2:30 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 2View Results
2:40 AMRowingWomen's Pair, Heats, Heat 3View Results
2:49 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 3View Results
2:50 AMRowingMen's Pair, Heats, Heat 1View Results
2:50 AMWeightliftingWomen's 49kg, Group BView Results
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Sato v Kang Y MView Results
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Moellhausen v FiamingoView Results
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Diongue v Lin SView Results
2:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Choi I J v MurtazaevaView Results
3:00 AMRowingMen's Pair, Heats, Heat 2View Results
3:00 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool A, NZL v INDView Results
3:00 AMSoftballWomen's Softball, Opening Round, CAN v AUSView Results
3:08 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 4View Results
3:10 AMRowingMen's Pair, Heats, Heat 3View Results
3:14 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Su P Y v YamadaView Results
3:15 AMBasketballWomen's Basketball 3x3, Pool A, ROC v JPNView Results
3:20 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, HeatsView Results
3:20 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 1View Results
3:20 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group A, Zheng S/Huang Y Q v Elgamal/HanyView Results
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Beljajeva v VitalisView Results
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Jarecka v KolobovaView Results
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Isola v BesbesView Results
3:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Kirpu v HurleyView Results
3:27 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 8View Results
3:28 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Demse v SuzukiView Results
3:30 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 2View Results
3:30 AMTable TennisMen's Singles, Preliminary Round, Kumar v EnkhbatView Results
3:40 AMRowingWomen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 3View Results
3:40 AMBasketballWomen's Basketball 3x3, Pool A, CHN v ROUView Results
3:42 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Sim J Y v El BouchtiView Results
3:45 AMShootingWomen's 10m Air Rifle, FinalView Results
3:46 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 7View Results
3:50 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, HeatsView Results
3:50 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 1View Results
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Trzebinska v LehisView Results
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Holmes v Song SView Results
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Zhu M Y v HurleyView Results
3:55 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Kryvytska v Knapik-MiazgaView Results
3:56 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Artamonov v JendoubiView Results
4:00 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 2View Results
4:00 AMHandballMen's Handball, Preliminary Round, Group A, FRA v ARGView Results
4:00 AMBadmintonMen's Doubles, Group Stage, Group C, Liu Y C/Li J H v Chew/ChewView Results
4:00 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group C, Li Y H/Du Y v Thygesen/FruergaardView Results
4:00 AMBoxingWomen's Featherweight, Last 32, Sakobi v PetecioView Results
4:00 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Dashdavaa v TsjakadoeaView Results
4:00 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Chibana v BonfanceView Results
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1View Results
4:00 AMTennisMen's Doubles, Round 1View Results
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, P. Sousa v DavidovichView Results
4:00 AMTennisMen's Singles, Round 1, Musetti v MillmanView Results
4:00 AMTennisWomen's Doubles, Round 1View Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Osorio v GolubicView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Friedsam v WatsonView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Fernandez v YastremskaView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Stojanovic v HibinoView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Swiatek v BarthelView Results
4:00 AMTennisWomen's Singles, Round 1, Errani v PavlyuchenkovaView Results
4:05 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 6View Results
4:06 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Preciado v GerchevView Results
4:06 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Dolgova v BhattaView Results
4:10 AMRowingMen's Lightweight Double Sculls, Heats, Heat 3View Results
4:10 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Yong v TruongView Results
4:13 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Lesyuk v RamosView Results
4:13 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Milani v Lin C HView Results
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Lebesson/Yuan v Hu/TapperView Results
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Fegerl/Polcanova v Mizutani/ItoView Results
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Szudi/Pergel v Wong C T/Doo H KView Results
4:15 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Ionescu/B. Szocs v Pistej/BalazovaView Results
4:15 AMBoxingWomen's Featherweight, Last 32, Cacic v RamirezView Results
4:19 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Verstraeten v PlafkyView Results
4:19 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Menz v Vargas LeyView Results
4:20 AMRowingWomen's Four, HeatsView Results
4:20 AMRowingWomen's Four, Heats, Heat 1View Results
4:24 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Bragança v YuntaView Results
4:24 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 5View Results
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Abdul Rahman v PopescuView Results
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Lichagina v NavarriaView Results
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Khakimova v Sun YView Results
4:25 AMFencingWomen's Individual Epee, Last 32, Doig v Kong M WView Results
4:26 AMJudoMen's 60kg, Last 32, McKenzie v HuseynovView Results
4:26 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Figueroa v SentürkView Results
4:30 AMRowingWomen's Four, Heats, Heat 2View Results
4:32 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Akkus v NamgyelView Results
4:32 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Rishony v AlvarezView Results
4:35 AMBasketballMen's Basketball 3x3, Pool A, POL v LATView Results
4:38 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Wongphatthanakit v SembergView Results
4:39 AMJudoMen's 60kg, Last 32, Sithisane v TakabatakeView Results
4:39 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Boukli v NikolicView Results
4:40 AMRowingMen's Four, Heats, Heat 1View Results
4:40 AMBadmintonMixed's Doubles, Group Stage, Group C, Jordan/Oktavianti v Leung/SomervilleView Results
4:40 AMBadmintonWomen's Doubles, Group Stage, Group D, Jia Y/Chen Q C v Prajongjai/KititharakulView Results
4:43 AMArcheryMixed Team, Last 16, Last 16 - 1View Results
4:45 AMField HockeyMen's Hockey, Preliminary Round, Pool B, NED v BELView Results
4:45 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Mshvidobadze v TsjakadoeaView Results
4:45 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Costa v GurbanliView Results
4:50 AMRowingMen's Four, Heats, Heat 2View Results
4:52 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Jang J v BarbosaView Results
4:52 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Yang Y W v GerchevView Results
4:52 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Galbadrakh v Li YView Results
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Hartung v DecsiView Results
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Teodosiu v CuratoliView Results
4:55 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Ibragimov v WagnerView Results
4:58 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Garrigós v MkheidzeView Results
4:58 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Likmabam v CsernoviczkiView Results
5:00 AMBasketballMen's Basketball 3x3, Pool A, CHN v SRBView Results
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Cheng I C/Lin Y J v Achanta/BatraView Results
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, O. Assar/Meshref v Lee S S/Jeon J HView Results
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Franziska/P. Solja v Campos/FonsecaView Results
5:00 AMTable TennisMixed's Doubles, Last 16, Xu X/Liu S W v Wang Z/ZhangView Results
5:05 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Lutfillaev v LesyukView Results
5:05 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Pareto v WhitebooiView Results
5:06 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Cerezo Iglesias v BogdanovicView Results
5:11 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Takato v VerstraetenView Results
5:11 AMJudoWomen's 48kg, Last 32, Kang Y J v StangarView Results
5:18 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Chkhvimiani v HuseynovView Results
5:18 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Krasniqi v ChibanaView Results
5:20 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Salim v Dell'aquilaView Results
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Abedini v GordonView Results
5:20 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Szabo v Gu B GView Results
5:24 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Smetov v AkkusView Results
5:24 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Dolgova v Lin C HView Results
5:31 AMJudoMen's 60kg, Last 16, Kim W J v TakabatakeView Results
5:31 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Munkhbat v Vargas LeyView Results
5:34 AMTaekwondoWomen's Flyweight -49kg, Last 16, Wu J Y v PouryounesView Results
5:37 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal, Tsjakadoea v Yang Y WView Results
5:37 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Figueroa v RishonyView Results
5:44 AMJudoMen's 60kg, Quarterfinal, Mkheidze v LesyukView Results
5:44 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Bilodid v NikolicView Results
5:45 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Elsissy v ReshetnikovView Results
5:45 AMFencingMen's Individual Sabre, Last 32, Xu Y M v SameleView Results
5:48 AMTaekwondoMen's Flyweight -58kg, Last 16, Khalil v SawekwihareeView Results
5:50 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Costa v Li YView Results
5:57 AMJudoWomen's 48kg, Last 16, Tonaki v CsernoviczkiView Results

Medal Tracker

Overall Medal Leaders

  • 1
    CHN
  • 1
    ROC
  • 1
    SUI

Individual Medal Leaders

Gold
CHN 1
--
--
Silver
ROC 1
--
--
Bronze
SUI 1
--
--

Overall Medal Leaders

  • 1
    Qian
    Qian
  • 1
    Galashina
    Galashina
  • 1
    Christen
    Christen

Individual Medal Leaders

Gold
Qian 1
--
--
Silver
Galashina 1
--
--
Bronze
Christen 1
--
--

Olympics News